Styl industrialny w otwartej kuchni

by Redakcja 2 158 odsłon1

Co to jest styl industrialny? Powstał on w Ameryce w połowie XX wieku, gdy stare fabryki zostały przekształcone na apartamenty i mieszkania.

Znaki rozpoznawcze stylu industrialnego

Charakteryzuje się on przestronnością. Jego znaki rozpoznawcze to wysokie sufity, wolna przestrzeń, proste bryły i formy oraz duże wysokie okna bez firan i zasłon. Jeśli chodzi o paletę barw to industrialne przestrzenie występują w bielach, szarościach, kolorach piaskowych, czerni. Materiały wykorzystywane w industrialnym wnętrzu to proste budulce, które przywodzą na myśl wnętrza starych fabryk – metal, szkło, drewno, beton. W przypadku ścian, króluje beton lub stylizacja przypominająca stare ceglane ściany, które mają ocieplić wnętrze.

Styl industrialny w kuchni

W industrialnej kuchni królują otwarte przestrzenie. Wnętrze ma tworzyć wrażenie bardzo przestronnego. Można to osiągnąć wykorzystując w kuchni wyspę. Taki efekt uzyskamy zamawiając kuchnię na wymiar. Pamiętajmy industrializm lubi proste formy i linie. Oznacza to, że szafki powinny znajdować się na jednej linii, a na przykład przy lodówce powinniśmy mieć inne szafki równe jej wysokością, aby stworzyć wrażenie pewnej ciągłości. Przy meblach kuchennych unikajmy także elementów dekoracyjnych. Należy wykorzystać geometryczne gładkie meble ze szkła, stali czy płyt, które mogą być lakierowane na wysoki połysk. Nie zapominajmy także o różnych instalacjach, w tym stylu można je wyeksponować i nawet powinny znajdować się na wierzchu i przykuwać uwagę, a także o oświetleniu, którego okablowanie także może stanowić dekoracje.

Pamiętajmy więc, industrializm w kuchni to prostota. Nie zawsze jednak znajdziemy takie meble i ich kompozycje w sklepach. Dobrym pomysłem będą wtedy kuchnie na wymiar, dzięki czemu łatwo osiągniemy efekt industrialnej przestrzeni.

industrialna kuchnia

industrialny styl w kuchni

Komentarze (1)

  1. Piękne inspiracje, uwielbiam loftowy styl we wnętrzach 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

one + 7 =