Styl boho – artystyczny bałagan dla każdego

by Redakcja 355 odsłon0

Nie musisz być hippisem, by pozwolić sobie na niezwykle modny, a przy tym niezobowiązujący styl boho! Sprawdź, jak w łatwy sposób zaaranżować mieszkanie tak, by stało się ono jednocześnie przytulne i niepowtarzalne.

Boho – artystycznie i… bałaganiarsko!

Główne założenia stylu boho to przede wszystkim wielkomiejski luz, oznaczający brak jakiegokolwiek przymusu połą sprawdzą się doskonale wszędzie tam, gdzie nie ma czasu na częste porządki, a spokój i pogoda ducha są ważniejsze od osiąganej za wszelką cenę elegancji, która nierzadko wiąże się z przedsięwzięciem dużych kosztów. Już w tym momencie można się domyślać, że styl boho powinny zatem skreślić osoby, dla których priorytetem jest zachowanie przede wszystkim idealnego porządku.

O co chodzi w boho?

Wszyscy inni mogą się jednak cieszyć totalnym nieskrępowaniem barw, wzorów i pomysłów, jakie gwarantuje utrzymanie mieszkania w stylu boho! Główne wyznaczniki tego typu aranżacji to przede wszystkim postawienie na kolor: ma być pstrokato, osobliwie i przede wszystkim wesoło. Przytulne wnętrze wynika tutaj z charakteru jego właściciela, który czuje się w nim dobrze bez względu na panujące mody.

Skąd wzięło się boho?

Warto przy tym wspomnieć, że nie bez przyczyny nazwa tego stylu kojarzyć się może z bohemą. Mieszkanie stylizowane na boho ma właśnie przypominać to, co można wyobrażać sobie oglądając fotografie mieszkań artystycznej bohemy lat 60., kiedy to na scenach królowały zespoły takie jak Velvet Underground i Mothers of Invention, a dzieci-kwiaty przemierzały kilometry w starych busach Volkswagena.

Gdzie stosować boho?

Styl boho szczególnie polecany jest do aranżacji wnętrz niejako wystawionych na widok publiczny. Zaliczyć do nich można przede wszystkim salon, lecz także balkon i taras. Dzięki temu osiągniemy zamierzony efekt na naszych gościach, nierzadko wprawiając ich w zdumienie. Niezobowiązujący, luzacki charakter stylu boho może bowiem wydatnie podkręcić atmosferę na spotkaniach w gronie najbliższych!

Co może być boho?

  • Kolory – im więcej, tym lepiej. Inspirować można się zarówno sztuką orientalną (przede wszystkim hinduską), jak również tradycyjnym ludowym wzornictwem.
  • Kwiaty – naturalne i sztuczne. Nie tylko oczyszczą powietrze, lecz również wspomogą wytwarzanie wrażenia „dżunglowości” wnętrza.
  • Przesada (w wygodzie i ozdabianiu) – figurki Buddy, malowidła kupione od ulicznych artystów, a także całe morze poduszek to nieodłączne elementy mieszkania boho.
  • Meble z drugiej ręki – w boho chodzi bardziej niż o wyrafinowany design chodzi o historię, jaką kryje w sobie każdy przedmiot. Udziwnione wzornictwo będzie jednak dużą zaletą.
  • Kiczowaty przepych – patrz wyżej.
  • DIY – czyli „zrób to sam” tyczące się czegokolwiek i wszystkiego naraz. Dzięki temu podejściu zarówno obetniemy koszty, jak również sprawimy, że przedmioty w naszym domu będą naprawdę niepowtarzalne – a to przecież chodzi.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 × one =