Projektant wnętrz – skorzystać z jego usług, czy nie?

by Redakcja 408 odsłon0

Standard naszego życia się podnosi, a co za tym idzie nasze domy i mieszkania wyglądają coraz ładniej. Idąc w gości, widzimy doskonały wystrój wnętrz i chcemy mieć taki sam. Niestety nie zawsze mamy zmysł artystyczny do tego, by samodzielnie zaplanować wystrój wnętrz.

Projektant wnętrz – za i przeciw

Zatrudnienie projektanta wnętrz może być opłacalne i satysfakcjonujące… ale nie musi. Zastanówmy się, kiedy warto podjąć z nim współpracę.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Projektant wnętrz fachowym okiem przyjrzy się naszemu domowi lub mieszkaniu i dopasuje odpowiedni styl, rozmieszenie i charakter dodatków. Mamy dzięki temu gwarancję, że pieniądze będą dobrze wydane, bo wszystko będzie do siebie pasować. Każdy mebel, element wykończenia i dodatek będą ze sobą idealnie zgranie. Nie będziemy się musieli przejmować kwestiami dobierania i zakupów, bo projektant zrobi to za nas. Sam wszystko zaplanuje i wykończy w najmniejszym detalu. Zatrudnienie projektanta zasadne jest wtedy, kiedy nie mamy czasu samodzielnie wyposażyć domu lub mieszkania ani skupić się dłużej na remoncie.

Kiedy nie warto zatrudniać projektanta wnętrz?

W sytuacji, gdy mamy wystarczająco dużo czasu na zakupy i meblowanie wnętrz, zatrudnienie projektanta nie jest zasadne. Niektórzy ludzie rodzą się z takim zmysłem do aranżacji. Po prostu są w stanie wyobrazić sobie przyszły wygląd wnętrz. Potrafią dobierać kolory, wzory, faktury. Mają na to czas i przede wszystkim chcą to robić. W takim przypadku pomoc dekoratora jest niepotrzebna. Wręcz mogłaby szkodzić, bo wizje inwestora i projektanta mogłyby być całkiem różne.

Błędne jest przekonanie, że projektant wnętrz pomoże każdemu. Ludzie twórczy, z rozbudowanym zmysłem estetycznym poradzą sobie doskonale bez niego. Jeżeli tylko będą mieli czas na to, by stworzyć swoje idealne wnętrza, zrobią to z wielkim sukcesem.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

three + eight =