Nowoczesne oświetlenie – jak odmieni wygląd twojego mieszkania?

by Redakcja 934 odsłon0

nowoczesne oświetlenie czyli jakie

Wybór górnego oświetlenia przysparza Ci bólu głowy? Dowiedz się, w jaki sposób górne lampy wpływają na wystrój całego pomieszczenia i zdecyduj, która najlepiej podkreśli aranżację Twojego wnętrza.

Oświetlenie nowoczesne, czyli jakie?

Projektanci coraz częściej zaskakują nas formami, które tworzą w ramach nowoczesnego stylu wykończenia i aranżacji wnętrz. Dlatego nie da się jednoznacznie nakreślić cech nowoczesnych lamp do mieszkania. Jedno jest pewne – stawiają oni nie tylko na kształt, ale również na grę świateł i cieni.

Nowoczesne oświetlenie – popularne style

  • Lampy industrialne – składają się z wizualnie ciężkich metalowych elementów łączonych ze szkłem. Często wiszą na łańcuchach. Choć we wnętrzach domowych dopiero teraz stają się popularne, styl ten znany jest przynajmniej od wieku, bowiem zaczął dominować już w XIX wieku w halach produkcyjnych i fabrykach. Żarówki są otoczone ochronnymi kloszami – niegdyś stanowiło to element ochronny, dziś jest forma wystroju.
  • Lampy futurystyczne – futuryzm cechuje się minimalizmem i niezwykłą ergonomią kształtów. Nierzadko panuje w nich zaplanowany nieład. Wśród materiałów dominują szkło, metal i plastik. Futurystyczne lampy idealnie komponują się z ledowym oświetleniem.
  • Lampy minimalistyczne – charakteryzuje je oszczędność i prostota wykonania. Kształty często są geometryczne, a ilość zdobień jest ograniczana do minimum lub nie występuje one wcale.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 + seven =