Jubileuszowa Noc z Designem we Wrocławiu. Czego możemy się spodziewać?

by Redakcja 260 odsłon0

Noc z Designem | domar.pl

5Czołowi polscy projektanci, legendy światowego wzornictwa, miłośnicy sztuki użytkowej. Wszyscy z nich będą gościć na jubileuszowej edycji Nocy z Designem organizowanej przez wrocławską Galerię Wnętrz DOMAR. Sprawdź, czego można się spodziewać!

Wrocławska Noc z Designem na stałe wpisała się w kalendarz najciekawszych imprez związanych z projektowaniem, wzornictwem i aranżacją wnętrz. Już od 10 lat w stolicy Dolnego Śląska spotykają się najciekawsi twórcy, przedstawiciele kultury i uczelni artystycznych, a także pasjonaci sztuki designu po to, by wspólnie pochylić się nad najnowszymi trendami w lokalnym i międzynarodowym wzornictwie. O randze wydarzenia świadczy również patronat nad tegoroczną edycją Nocy, objął Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Noc z Designem to doskonała okazja do zapoznania się z dorobkiem krajowego wzornictwa na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W przestrzeniach Galerii Wnętrz DOMAR zobaczyć będzie można realizacje zarówno młodych twórców (Agnieszki Bar, Bartka Mejora, pracowni MOWO Studio i wielu innych), jak również prace klasyków wzornictwa: Rajmunda Hałasa i Romana Modzelewskiego. Do najważniejszych ekspozycji należy również wystawa TOP 10 by Koziara, prezentująca dorobek kultowych prac polskiego designu w wyborze dyrektor artystycznej wydarzenia, Doroty Koziary.

Galeria Wnętrz DOMAR na jedną noc zmieni się w centrum kulturalne, w którym spotkać się będzie można również z twórcami zagranicznymi. Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Alessandro Mendini. Żywa legenda postmodernizmu odwiedzi Wrocław na specjalne zaproszenie organizatorów. Razem z nim przyjadą również projekty szezlongów wykonane z materiałów poddanych recyklingowi. Obok niego zobaczyć będzie można również Holendra Jana Puylaerta i jego ekopikselowe kolekcje.

Zobacz, jak wyglądała poprzednia edycja:

Zapraszamy na YouTube Galerii Wnętrz Domar, gdzie znajdziecie więcej materiałów: https://www.youtube.com/user/GaleriaWnetrzDOMAR

Noc z Designem rozpocznie się już 22 czerwca w Galerii Wnętrz DOMAR przy ulicy Braniborskiej 14 we Wrocławiu. Wstęp wolny! Więcej informacji znaleźć można na stronie organizatora: https://domar.pl/noc-z-designem/.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

nine + 1 =