Zbuduj królestwo dla swojej małej dziewczynki

by Redakcja 2 658 odsłon0

Stoisz obecnie przed wyzwaniem aranżacji pokoju dla dziewczynki? Zastanawiasz się jakie wybrać meble, aby na pewno były wystarczająco trwałe i mogły posłużyć przez kilka kolejnych lat? W takim razie koniecznie czytaj dalej, bo mamy dla Ciebie kilka wartościowych pomysłów, dzięki którym projektowanie pokoju dla dziecka nie będzie żadną trudnością.

W zależności od powierzchni

Wiele będzie zależało od miejsca, którym dysponujesz. Jeśli pokój dla dziewczynki nie jest zbyt duży, to z pewnością sprawdzą się w nim meble wielofunkcyjne, które umożliwiają swobodniejszą aranżację pokoju. W zależności od tego, jakie dziecko będzie miało potrzeby o danej porze dnia, to tak będzie można je dopasować.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, iż dziecko z czasem wyrośnie z pokoju i będzie chciało samodzielnie zadecydować o ustawieniu mebli. Nie należy mu tego zabraniać, a funkcjonalne meble tylko mu to ułatwią.

Komplety mebli

Na rynku dostępne są obecnie zestawy mebli, które zawierają w sobie najważniejsze elementy, do których dziecko powinno mieć dostęp. Przeważnie na taki komplet składa się stelaż łóżka, szafa, regał, komoda oraz np. biurko. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne elementy dokupować osobno, jednakże warto byłoby zadbać o to, aby wszystkie elementy były ze sobą dopasowane.

Sam materac do łóżka również powinien być wybierany z odpowiednią uwagę i ze wskazaniem na wysokiej jakości rozwiązania. Tylko wtedy dziecko będzie mogło się dobrze wysypiać oraz codziennie budzić się w pełni wypoczęte.

Zadbaj także o stół i krzesła, przy których dziewczynka będzie mogła się bawić oraz rysować. Tego typu mebelki musza być koniecznie dopasowane do wzrostu dziecka, aby mogło ono z nich bez większych problemów korzystać.

Kolory w pokoju dziewczynki

Wbrew pozorom pokoik dla dziewczynki wcale nie musi być pomalowany na różowo. Polecamy pastelowe i żywe kolory, które będą budziły pozytywne skojarzenia. Z pewnością warto pobawić się barwami i poszukać inspiracji w przykładowych projektach, których obecnie nie brakuje w internecie.

pokój dla dziewczynki

inspiracje pokój dla dziecka

pokój dla dziewczynek

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

13 − 8 =