Zaaranżuj pokój dla chłopca – część II

by Redakcja 983 odsłon0

Część II – meble. W poprzednim wpisie rozpoczęliśmy rozważania na temat tego, jak urządzić pokój dla dziecka, konkretnie chłopca, aby był dla niego jak najbardziej przyjazny i bezpieczny. W tym wpisie kontynuujemy ten temat i zajmiemy się doborem jak najlepszych mebli, gdyż na pewno się z nami zgodzisz, że są one jednym z najważniejszych elementów.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję odnośnie zakupu danych mebli do pokoju dziecka powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim na materiał, z którego dane meble zostały wykonane. Zdecydowanie najlepsze będą naturalne i trwałe materiały, które nie zniszczą się łatwo. Warto unikać mebli z ostrymi krawędziami, czy wykonanych ze szkła.

Nie bez znaczenia będzie także fakt, czy będzie to pokój dla chłopca jedynaka, czy może dwóch braci? To ważne, bowiem wtedy każdy z nich będzie chciał mieć swoją przestrzeń i miejsce, gdzie schowa zabawki, czy ubrania.

Strona praktyczna

Nie decyduj się na meble, które za rok czy dwa trzeba będzie wymienić, gdyż dziecko będzie starsze i z nich „wyrośnie”. Lepiej jest postawić na uniwersalne kolory oraz prosty styl, który będzie neutralny nawet za kilka lat.

Kolejna sprawa to względy funkcjonalne. Dobrze gdyby pod łóżkiem było dodatkowe szuflady, które będą schowkiem na zabawki, czy ubrania. Jeśli urządzasz pokój dla dwóch chłopców, to wtedy zastanów się nad piętrowym łóżkiem, które zajmie mniej miejsca, a będzie tak samo wygodne.

Oczywiście w pokoju musi również stanąć pełnowartościowa szafa dla dziecka, gdzie znajdą się wszystkie ubrania. I tutaj znowu jest ważne, że jeśli pokój ma służyć dwóm chłopcom, to wtedy zadbaj o odpowiednio dużą szafę. Najlepiej, gdyby dało się podzielić po równo dla każdego z dzieci.

łoźko dla chłopca

Miejsce do nauki

To jeden z najważniejszych elementów, więc koniecznie zadbaj o biurko i wygodny fotel biurowy. Dzięki temu dziecko będzie mogło się wygodnie uczyć oraz zyska miejsce, gdzie może stanąć np. komputer.

biurko dla chłopca

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

four × 3 =