Spodziewasz się dziecka? O tych pięciu rzeczach powinnaś pamiętać!

by Redakcja 1 464 odsłon0

Już niebawem na świat przyjdzie Twoje pierwsze dziecko? Warto więc wcześniej zaplanować dla niego pokój, gdyż po narodzinach z pewnością nie będzie na to wiele czasu. Podpowiadamy Ci kilka najważniejszych rzeczy, o których koniecznie powinnaś pamiętać podczas planowania pokoiku.

Meble

Tak naprawdę na samym początku ze standardowych mebli najbardziej przyda Ci się komoda z kilkoma szufladami, w których umieścisz ubranka dziecięce, jak również akcesoria do pielęgnacji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić cały komplet mebli, jednakże na samym początku jest sporo innych wydatków, dlatego też zalecamy oszczędność.

Łóżeczko

Jeśli chodzi o pokoik dla niemowlaka, to łóżeczko jest w nim zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów. Musi być to solidny produkt, który będzie w stanie posłużyć przez kolejne miesiące. Co prawda w pierwszych fazach życia dziecko nie będzie zbyt ruchliwe, ale kiedy już zacznie raczkować i wstawać, to łóżeczko nie może się przewrócić czy uszkodzić.

Zwróć uwagę na to, czy na pewno wszystkie elementy są dobrze wyszlifowane, aby nie było tam żadnych drzazg. Celem wygodniejszego korzystania łóżeczko powinno być wyposażone również w regulację.

pokój dla niemowlaka inspiracje

Kolory ścian

Powinny być jasne i przyjemne dla oczu. Dziecko musi czuć się dobrze i bezpiecznie, a łagodne kolory z pewnością będą miały na to wpływ. Warto zadbać o farbę, która będzie dała się czyścić, aby w razie potrzeby można było usunąć z niej zabrudzenia.

pokój dla noworodka

Materac do łóżeczka

Przy tym temacie również należy się zatrzymać na dłużej i wybrać model, który będzie nie tylko wygodny, ale również hipoalergiczny. Materac dla niemowlaka nie może być ani zbyt twardy, ani za miękki, ponieważ może to prowadzić do niewłaściwej postawy kręgosłupa.

Oświetlenie

Z pewnością w takim pokoiku przyda się jedna standardowa lampa oraz mniejsza lampka, którą będziesz mogła zaświecić sobie w nocy, kiedy dziecko się obudzi i będzie potrzebowało opieki.

Warto też zapoznać się z ofertą producentów mebli dla dzieci i młodzieży, ponieważ przygotowują oni ciekawe ekspozycje, które mogą stać się dla nas źródłem inspiracji – https://domar.pl/pl/sklepy/pokoj-dziecka.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

eighteen − 9 =