Meble dla nastolatka – jakich potrzebuje

by Redakcja 1 633 odsłon0

Nie da się zaprzeczyć, że urządzanie pokoju dla nastolatka jest naprawdę sporym wyzwaniem. Powinien być tak zaprojektowany, aby nastolatek, który będzie w nim przebywał na co dzień czuł się tam jak najlepiej i żeby meble mogły służyć mu przez kilka kolejnych lat.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba liczyć się z gustem i upodobaniami właściciela pokoju. To bardzo ważne, aby samodzielnie nie decydować, gdyż wtedy można spotkać się z ostrym sprzeciwem ze strony nastolatka, któremu nasze wybory mogą się nie podobać.

Dobrym pomysłem będzie urządzenie pokoju w jasnych kolorach z motywem przewodnim. Aranżacja może być związana z hobby nastolatka, sportem, sztuką itd. Warto jest wspólnie poszukać w sieci przykładowych aranżacji pokoi dla nastolatków, bowiem wtedy można się naprawdę mocno zainspirować i wybrać najlepsze rozwiązania dla siebie.

pokoj-dla-nastolatka-aranzacja

pokoj-dla-nastolatka-inspiracje

Jakie meble?

Zdecydowanie warto jest decydować się na jak najbardziej neutralne propozycje od producentów meblowych i jak najładniej wykończyć je dodatkami i akcesoriami. Receptą na sukces będzie znalezienie idealnego kompromisu po między meblami dla nastolatka, a dla dorosłego. Chodzi o to, aby taka osoba wchodząc w dorosłość miała swój własny azyl, w którym będzie się doskonale czuła.

Radzimy unikać skrajnych propozycji mebli typowo dla najmłodszych. Być może przez jakiś czas będą się one podobać właścicielowi pokoju, ale potem zwyczajnie z nich wyrośnie i będzie oczekiwał bardziej dojrzałych propozycji.

Wtedy będzie zachodziła konieczność kolejnego wydawania pieniędzy na nowe meble, a to już spory wydatek. Lepiej więc już na etapie projektowania wybrać takie rozwiązania, które z powodzeniem posłużą przez kolejne lata i będzie je można płynnie przystosować do starszego wieku dziecka.

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

one × 1 =