Mieszkanie DIY – popularny trend w 2017 roku

by Redakcja 400 odsłon0

Zdecydowaną popularność zdobywają mieszkania, w których przeważają rzeczy wykonywane ręcznie, tzw. DIY. Jest to nowy trend, który jest coraz bardziej widoczny w aranżacjach nowych mieszkań. Postanowiliśmy nieco szerzej omówić temat, który będzie w szczególności przydatny dla osób, które obecnie stoją przed zadaniem zaprojektowania aranżacji swojego mieszkania.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na DIY?

Przede wszystkim dlatego, że meble, czy dodatki wykonane w tej formule będą Cię kosztowały o wiele mniej pieniędzy, a wcale nie muszą wizualnie odstępować od tych, które sprzedawane są w sklepach. Bez większych problemów można uzyskać efekt postarzanych mebli w domowych warunkach, czy też samodzielnie wykonać ładne pufy do siedzenia. Tak naprawdę, ogranicza nas tutaj wyłącznie wyobraźnia.

Co można wykonać w ramach DIY?

Jak mówiliśmy wcześniej, zasób możliwości jest spory. My wybraliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które mogą Ci się mocno spodobać.

  • Drugie życie pudełek po butach – wystarczy je tylko ładnie okleić, przyczepić sznureczki, czy mniejsze naklejki i ukazuje nam się świetne pudełko, które może służyć do przechowywania zdjęć z wakacji, czy dokumentów. Dzięki ładnej oprawie, jak najbardziej sprawdzi się jako dodatek do wystroju wnętrza.
  • Samodzielnie malowany obraz – może to być świetny pomysł na urozmaicenie wnętrza np. przedpokoju. Nie przejmuj się, jeśli jeszcze nigdy nie zdarzyło Ci się malować. Płótno można za kilkanaście złotych kupić w internecie. Znajdziesz tam również wiele filmików, które pokazują jak krok po kroku możesz stworzyć swoje małe dzieło sztuki.
  • Tablica inspiracji – może to być nie tylko bardzo ciekawa dekoracja wnętrza, ale również miejsce na Twoje plany, cele i wspomnienia. Bez problemów możesz umieszczać tam zdjęcia, notatki, czy sentencje. Wystarczy do tego celu jedynie korkowa tablica i nieco własnej wyobraźni przy dokładaniu kolejnych „cegiełek”.
  • Świeczniki ze słoików – świetny pomysł na to, aby słoiki zamienić w pomysłowe świeczniki. Z łatwością umieścisz tam niewielkie i grube świece, które będą wspaniale wyglądały każdego wieczora. Dodatkowo słoiki można pomalować, czy okleić, co jeszcze bardziej podniesie ich walory estetyczne.
  • Łóżko z palet – wystarczy kilka europalet, materac oraz trochę wolnego czasu, aby stworzyć niezwykły mebel, na którym będzie się naprawdę miło wypoczywało.

Jak widać, wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie dodatki. Czasami wystarczy nieco wolnego czasu oraz pomysłu. Ciekawe inspiracje można znaleźć również na stronach Galerii meblowych, np. https://domar.pl/pl

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 + five =