Meble z europalet

by Redakcja 1 498 odsłon0

Zwyczajna europaleta może być wykorzystana tak pomysłowo, że przestanie przypominać siebie na początku. Designerzy na całym świecie dosłownie ścigają się ze sobą w tym, kto stworzy ładniejsze meble z europalet. Jeżeli pomysł jest dopracowany, to efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Jakie meble można stworzyć z europalet?

  • Stoliki i ławy – wykonanie stolika z europalet jest bajecznie proste i właściwie może zrobić to każdy. Jedyne, czego potrzebujesz, to palety, wkrętarka i śruby i ewentualnie tafla ciężkiego, hartowanego szkła. Wystarczy ułożyć na sobie dwie, góra 3 europalety i przykryć wszystko wyciętym na wzór szkłem. Nie trzeba niczego więcej. Oczywiście europalety muszą być wcześniej wyszlifowane i pomalowane lub chociaż pociągnięte przezroczystą lakierobejcą. Do stolika można przykręcić kółka, co sprawi, że stanie się on mobilny.
  • Sofy – do wykonania najprostszej sofy potrzebujesz 6 europalet. Dwie będą stanowiły oparcie, natomiast 4 siedzisko. Oparcie należy skręcić z siedziskiem, siedzisko zasłać poduszkami lub specjalnym przykryciem, którego używa się przykładowo do wiklinowych mebli.

Istnieje jeszcze wiele „meblowych” zastosowań europalet. Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od naszej inwencji. Można wykonać półki, gdzie poszczególne palety będą stanowiły przegródki. Wykonać dekorację na ścianę, na której zawiśnie telewizor, czy też zrobić z europalet schody. Zdecydowanie najprostszy w wykonaniu jest właśnie stolik i kanapa. Z dwóch kanap można też stworzyć rogówkę do salonu czy na taras. Sprytni majsterkowicze potrafią zrobić też łóżko do spania. Jest nie tylko mocne, ale i efektownie wygląda. Zaścielane materacem i ozdobione wezgłowiem w niczym nie przypominała materiału, z którego powstało. Europalety dają naprawdę ogromne możliwości aranżacji. Ważny jest tylko pomysł.

ława z europalet

ławka z europalet

łóżko z europalet

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

20 − 14 =