Ultra Violet – kolor roku 2018. Jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz?

by Redakcja 222 odsłon0

Ultra Violet

Instytut Pantone to firma z branży poligraficznej, która opracowała własną skalę kolorów. Jest ona powszechnie wykorzystywana przez wielu projektantów, grafików, osób z szeroko pojętej branży design. Co roku Instytut wybiera kolor roku, który według specjalistów firmy najlepiej odzwierciedla trendy z branży modowej, wnętrzarskiej oraz wielu innych dziedzin kreatywnych. Kolorem roku 2018 został Ultra Violet. Jak wykorzystać go w aranżacji mieszkania?

Dlaczego fiolet?

Ultra Violet to głęboki, wyrazisty fiolet. Leatrice Eisman – dyrektorka Instytutu tłumacz, że kolor ten jest odzwierciedleniem oryginalności, pomysłowości, twórczego myślenia. To także kolor pełen tajemnic, kojarzący się z spirytualizmem, mistycyzmem. Kolor fioletowy wspiera człowieka w procesie odrywania się od świata. Wybór tego odcienia to zwrócenie uwagi na wizjonerskie myślenie, eksperymentowanie, zwrócenie się ku duchowości i podkreślanie własnej indywidualności.

Odważny fiolet we wnętrzach

Wybór Instytutu Pantone dla jednych to strzał w dziesiątkę dla innych spore zaskoczenie. Oczywiście jest to tylko umowny kolor roku i nie należy traktować tego zbyt poważnie. Dla osób zachwyconych tym odcieniem mamy kilka wskazówek jak przemycić Ultra Violet we wnętrzach.

Przy tak intensywnych kolorach musimy pamiętać o umiarze. Najlepszym rozwiązaniem na zastosowanie fioletu w pomieszczeniach będzie postawienie na różne dodatki w tym kolorze. Dość odważnym elementem na jaki możemy się zdecydować jest fotel lub nawet sofa w kolorze fioletowym. Tego typu elementy doskonale sprawdzą się jako akcent przełamujący charakter wnętrza w spokojnych, zachowawczych pomieszczeniach.  Dla prawdziwych fanów fioletu ciekawym rozwiązaniem może być pomalowanie jednej ze ścian w tym odcieniu, dla mniej odważnych proponujemy postawienie na dodatki np.: fioletowe poduszki, zasłony, obrazy z fioletowymi akcentami lub wazony i doniczki.

fioletowa sofa

 

fioletowy wazon

nakrycie stołu w odcieniach fioletu

fioletowy fotel

fioletowe poduszki

fioletowa ściana

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 + fourteen =