Obrazki do pokoju dziewczynek – plakaty, fototapety czy prawdziwe obrazy?

by Redakcja 520 odsłon0

Zastanawiasz się w jaki sposób udekorować ściany w pokoju dziewczynki? Mamy dla Ciebie kilka bardzo dobrych pomysłów, dzięki którym na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie do pokoju swojej córki. Obecnie bardzo modne są kolorowe plakaty, fototapety, jak również prawdziwe obrazy. Na które z nich najlepiej się zdecydować i dlaczego właśnie ta te konkretne?

Gust dziecka

Niewątpliwie należy skoncentrować się na potrzebach dziecka, jak również jego upodobaniach. Nie może to wyglądać tak, że urządzasz pokój dla dziewczynki wbrew temu, co jej się tak naprawdę podoba. W ten sposób na pewno nie przyczynisz się do stworzenia miejsca, gdzie będzie ona miała swój azyl, ale będzie wzbudzało w niej negatywne uczucia.

Jeśli więc dziewczynka jest w wieku, kiedy może wskazać co jej się podoba, to zdecydowanie doradzamy zabranie jej na zakupy.

love-is-all-around-poster-heartsFototapety

Bardzo popularne rozwiązania, które pozwalają na stworzenie z pokoju w zasadzie dowolnego miejsca na świecie. Na fototapecie mogą znajdować się motywy z ulubionych bajek, czy książek, jak również piękne widoki, np. na piaszczyste i słoneczne plaże. Dodatkowo nie są to drogie rozwiązania, dzięki czemu łatwo jest nimi pokryć całe ściany i zrobić to niskim kosztem.

W tym wypadku musimy jednak pamiętać o tym, aby wybrać fototapetę o odpowiednio wytrzymałym podłoży i taką, która będzie odporna na szorowanie. Małe dzieci lubią malować po ścianach, wobec czego zachodzi ryzyko, że na piękne fototapecie pozostaną ślady po kredkach, czy długopisie.

Prawdziwe obrazy

Tak naprawdę w tym wypadku wiele będzie zależało od tego, w jakim stylu jest pokój dziewczynki i co takie obrazy miałyby przedstawiać. Odradzamy wieszanie na ścianach małego dziecka skomplikowanych i raczej ponurych obrazów, które nie wzbudzają pozytywnych emocji i mogą powodować raczej przygnębienie. Wielu obrazów małe dziecko zwyczajnie nie zrozumie, dlatego też lepiej jest je umieścić w salonie, czy przedpokoju.

Plakaty

Najczęściej plakaty kojarzą się nam z wizerunkiem gwiazd muzyki itd. Tymczasem wcale nie musi tak być, bowiem plakaty poniekąd mogą pełnić funkcję fototapety, gdyż również można je dostać w większych rozmiarach. Niemniej jednak, należy zwrócić uwagę na mniejszą wytrzymałość takowego rozwiązania.

Jak widać, wszystko zależy od założeń przy aranżacji pokoju dziewczynki. My jednak doradzamy użycie fototapety, gdyż jest to niedrogie i bardzo wytrzymałe rozwiązanie, które może sprawić wiele radości.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

sixteen + 3 =